Καταιγίδα απίστευτη , κακή διαιτησία από τον κύριο Καδδά και τους βοηθούς του σε ένα αγώνα που δεν έπρεπε να ξεκινήσει πότε ή μετά την 10λεπτη διακοπή στο πρώτο ημίχρονο. Ήρωες παίκτες και φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο “Ανδρέας Κάνιστρας ” είδαν τα καναρίνια να είναι ανώτερα χάνοντας κλασικές ευκαιρίες και να ακυρώνεται κανονικότατο γκολ του Δημητρακόπουλου.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκίνησε Πότε! ! Λόγω ισχυρής καταιγίδας και η Ε.Π.Σ.Α θα ορίσει νέα ημερομηνία του ημιχρόνου που θα ξεκινήσει από το 0-0 και με τον ίδιο διαιτητή στο ίδιο γήπεδο.

Η ένωση θέλει να το ορίσει για τις 8 Γενάρη 2020 τρεις ημέρες πριν η Αχαΐκη αγωνιστεί εκτός έδρας στο γειτονικό Λιμνοχωρι. Η Αχαΐκη διαφωνεί και περιμένει την τελική απόφαση .